home
Rodinné trio vzniklo v roce 1999. Hudbou a zpěvem se poprvé představilo v posluchači zcela zaplněném kostele Nanebevzetí Panny Marie v Arnolticích u Děčína. Touto benefiční akcí jsme chtěli upozornit na neutěšený stav barokního skvostu, který však doposud chátrá a upadá v zapomnění. Poté následovaly další koncerty s ruzně obměnovaným programem sestavovaným ze skladeb barokních až po hudbu 20. století.
 

Od roku 2000 trio disponuje velmi podařenými kopiemi barokních nástroju v ladění 440 i 415 Hz. Náš hudební instrumentář stejně jako přebohatost a krása barokního umění rozhodly o pevně danném repertoaru tria. V neobvyklém vokálně-instrumentálním obsazení je možné propojit poetiku a květnatost barokní mluvy s hravými i dojímajícími melodiemi flauto dolce a s pruzračně čistou, okouzlující barvou cembala. Clenky tria se v pruběhu koncertu posluchačum představují i jako solistky. Nezřídka se stává, že je publikum překvapeno pestrostí hudebního výrazu, kterého jsou barokní nástroje schopny. Trio neustále rozšiřuje svuj repertoar, s každým koncertem přibývají nově nastudované skladby. Díky přebohatému hudebnímu odkazu mužeme objevovat další melodie, kterými pak obdarováváme jak sebe tak všechny hudbymilovné duše, které usednou k poslechu našeho souboru.

 

V roce 2001 trio zahajovalo hudební festival Rehlovické jaro. Roku 2006 bylo trio osloveno, aby uskutečnilo koncert v kostele sv. Vavřince v Rumburku v rámci Dnu evropského kulturního dědictví. Během své více než desetileté umělecké činnosti se trio nevyhýbalo ani hudební produkci na vernisážích a svatbách. Na žádost základní umělecké školy v Chabařovicích u Ustí nad Labem trio připravilo interaktivní koncert barokní hudby, při kterém se zapojili do muzicírování žáci celé školy.

další strana

Irena  Koncert  děčínský zámek  
slovo úvodem
osobní profily
vystoupení
kontaktní údaje
Irena * Eva * Marie * Waldaufovy © 2008